Jakie drewno wybrać?

Image
Buk naturalny
Jest odporny na ścieranie, o twardości porównywalnej z drewnem dębu, ale jaśniejszą barwą. Posiada niepowtarzalny rysunek. Zwykle jest bardzo regularny z dobrze widocznymi promieniami rdzeniowymi.
Image
Buk parzony
Dzięki obróbce termicznej buk parzony ma bardziej jednolitą barwę od buku naturalnego. Poprawia to jego jakość i estetykę. Jeśli chcesz mieć schody twarde i odporne, a jednocześnie ładne, buk parzony będzie idealnym wyborem.
Image
Sosna
Sosna to idealny wybór dla schodów rzadziej użytkowanych, np. prowadzących do piwnicy lub na strych.
Image
Brzoza
Drewno niedoceniane i rzadko wybierane na schody. Jest dość miękkie, ale posiada duże walory estetyczne.
Image
Klon
Klon należy do bardziej miękkich rodzajów drewna, ale zachęca jego piękna, jasna barwa. Z czasem ciemnieje.
Image
Jesion
Drewno wytrzymałe i elastyczne. Ma jasne zabarwienie i ładną, dekoracyjną strukurę. W warunkach suchych jest bardzo trwałe, ale dość szybko ulega zniszczeniu w warunkach wilgotnych.
Image
Jesion szczotkowany
Dzięki zabiegowi szczotkowania, czyli wizualnego postarzania drewna, jesion uzyskuje ciekawy, oryginalny wygląd. To dobry wybór dla osób poszukujących niebanalnych rozwiązań.
Image
Jesion wędzony
Proces wędzenia amoniakiem sprawia, że jesion uzyskuje ciemniejszą barwę oraz lepsze parametry. Wzrasta jego stabilność, twardość i odporność na wilgoć. Idealny wybór, jeśli szukasz drewna o wysokiej jakości i ciemnym odcieniu.
Image
Dąb
Najczęściej wybierane drewno na schody. Jest twarde, wytrzymałe i odporne na ścieranie. Schody z tego drewna będą w dobrej kondycji nawet po kilkudziesięciu latach. Posiada regularną strukturę, pasuje do domów o tradycyjnym wystroju.
Image
Dąb szczotkowany
Jeśli chcesz mieć trwałe schody, z drewna o wysokiej jakości, ale nie interesuje cię zwykły dąb, widziany w wielu domach, polecamy dąb szczotkowany. Dzięki szczotkowaniu drewno to uzyskuje ciekawy „stary” wygląd.
Image
Wenge
Drewno z drzewa porastającego Afrykę Centralną. Bardzo twarde, ciężkie i odporne na ścieranie. Będzie służyć długo, a do tego posiada wyrazistą, ciemną barwę, którą wyróżnia się spośród innych gatunków drewna.
Image
Czereśnia
Drewno o ciepłej, czerwono-brunatnej barwie i wyraźnym rysunku słoja. Ma duże walory estetyczne, pasuje do ekskluzywnych wnętrz. Jest również twarde i wytrzymałe.
Image
Merbau
Drewno pochodzące z Azji Południowo-Wschodniej. Bardzo twarde i odporne na zmiany wilgotności. Szlachetny wygląd i duże walory estetyczne sprawiają, że jest idealne do ekskluzywnych wnętrz.